Be+Do :: Be Yourself Leader
בי פלוס דו - פיתוח מנהיגות עצמית
* No commitments or payments details!

6 דרכים לרתום את כוח הכרת תודה לחיים של איכות

Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית / מירב הגלילי 06.06.2015

שימוש בכוח של הכרת תודה מייצר שינויים חיוביים בחיים. הכרה בברכות בחייך, במתנות שקיבלת מהבורא והוקרה שלהם משנה את הדינמיקה של מציאות חייך והופכת אותך לאדם חיובי, אכפתי ואהוב. זהו כלי עוצמתי שיש לרתום לטובתך וכמו כל דבר לתרגל ולהתאמן. אין ספק בלבי כי הפעולה הפשוטה של להיות אסיר תודה על בסיס קבוע תעצב את דפוסי החשיבה שלך לחיובים ובכך תשפיע רבות על איכות חייך.

כל מסר שלנו מתחלק לשני חלקים.  ל BE שמוקדש ללמידה ולתובנות חדשות ול - DO המתרגם תובנות ורעיונות חדשים למעשים בחיי היומיום.

BE

שימוש בכוח של הכרת תודה מייצר שינויים חיוביים בחיים.   הכרה בברכות בחייך, במתנות שקיבלת מהבורא והוקרה שלהם משנה את הדינאמיקה של מציאות חייך והופכת אותך לאדם חיובי, אכפתי ואהוב.  זהו כלי עוצמתי שיש לרתום לטובתך וכמו כל דבר לתרגל ולהתאמן.  אין ספק בלבי כי הפעולה הפשוטה של ​​להיות אסיר תודה על בסיס קבוע תעצב את דפוסי החשיבה שלך לחיובים ובכך תשפיע רבות על איכות חייך.

DO

בואו נסתכל על כמה דרכים מעשיות בעזרתן תוכל לשלב הכרת תודה בחייך.  כמובן שאלה רק כמה דוגמאות המבוססות על הניסיון האישי שלי והחוויות של מתאמנים שליוותי, ברור שלא כולם יחולו עליך, פשוט לבחור את אלה שאתה מרגיש עימם נוח.

6 דרכים לרתום את כוח הכרת תודה לחיים של איכות

1. טקס יומי-ערוך טקס יומי, קח דקה בבוקר כדי לסקור בעיני רוחך את כל האנשים והדברים בחייך עליהם אתה אסיר תודה. הסקירה הזו, מחשבות ותמונות כמו סרט נע, תקבע את הטון לשאר היום ותעזור לך למקד את תשומת הלב למקום חיובי וחיוני. 

2. ערוך רשימה-כאשר אתה נתקל ביום קשה, מה לעשות לכולנו יש ימים מאתגרים מפעם לפעם, מומלץ לקחת הפסקה ולעשות רשימה של כל הדברים שאתה מודה עליהם.  לא משנה מה עובר עליך, תמיד יש דברים כדי להודות עליהם.  הרשימה תעזור לך להעביר את ההתמקדות מתחושת ייאוש לתחושה קצת יותר קלילה ומעודדת.

3. מציניות וביקורת להכרת תודה- במקום למתוח ביקורת, תוקיר תודה. טקטיקה פשוטה זו יכולה, פשוטו כמשמעו, להפוך מערכות יחסים חשובות כמו נישואים,הורות, שותפות עיסקית לזורמות ומיטביות. לדוגמה: אם אתה מבקר את בת הזוג שלך לעיתים קרובות, זה מעכיר את הקשר, אף אחד לא אוהב להיות תחת ביקורת כל הזמן. לכן, כאשר אתה מוצא את עצמך עם דחף לבקר, עצור וקח רגע לחשוב על כל הסיבות שאתה באמת אסיר תודה לבת הזוג שלך. לאחר מכן שתף עימו את התודה, וראה כיצד מערכת היחסים שלך הופכת לטובה ומיטבה. כך גם לגבי שאר מערכות היחסים בחייך.

4. תגיד תודה לאתגרים בחייך-כאשר אתה עומד מול אתגר גדול, הייה אסיר תודה על כך. אנשים רבים רואים באתגרים כסיבה להתלונן ולרחם על עצמם. תאמין לי, גישה זו לא תקדם אותך לשום מקום. במקום זאת, נסה לראות את ההיבטים החיוביים הקשורים לחוויות שאתה עובר. האם אתה יכול להעריך אותם כהזדמנות ללמוד ולצמוח? שינוי פשוט בתפיסה, יכול להפוך אתגר למשהו חיובי עם יתרונות לטווח ארוך, אבל כדי שזה יקרה אנחנו צריכים לטפח גישה של הכרת תודה.

5. תגיד תודה בכל הזדמנות- תגיד תודה בכל פעם שמישהו מראה לך קצת התחשבות. פעולה זו תגרום לך להרגיש טוב יותר וזה יעודד אחרים להיות מתחשבים יותר. יש הרבה אנשים גסים ולא מתחשבים בעולם, אבל אתה יכול להיות כוח חיובי פשוט על ידי הפצה של אמירת תודה בסביבה שלך. תהיה על המשמר אפילו עבור מעשים קטנים של חסד. כאשר אתה שם לב אליהם, התודה שלך תעזור לאחרים להרגיש טוב יותר עם עצמם.

6. תסתכל על חצי הכוס המלאה- תתמקד במה שיש לך.  האם אי פעם הסתכלת סביבך והרגשת מקופח בגלל שהבית בו אתה גר אינו בית חלומותייך או המכונית בה אתה נוהג אינה מגניבה כמו שהיית רוצה? זה קל לשכוח שיש מיליארדי אנשים שאין להם את מה שיש כבר לך.  אז אולי אין לך הכול, אבל אתה חייב להודות שבורכת בדרכים רבות ועל כך יש לומר תודה. 

ככל שתתמקד בהכרת תודה תוכל להעריך את החיים שלך יותר ולהיות מאושר בחלקך.   זכור האנשים המאושרים ביותר הם לא אלה שיש להם את הטוב מכל הדבר, הם אלה שמודים לכל דבר שיש להם.

אז מה הדברים בחייך עליהם אתה מוקיר תודה?

חלוק את מחשבותייך בדף הפייסבוק שלנו https://www.facebook.com/beplusdo

באהבה רבה,

מירב הגלילי

 

 

 
עוד מBe+Do - פיתוח מנהיגות עצמיתקבל ש.י.ט.ה לשנה החדשה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 31.12.2016
בכוחן של שאלות לעצב את התודעה שלנו, על כן מוטב כי נשאל שאלות איכותיות. שאלות איכותיות יוצרות חיים איכותיים.

כיצד להפוך את איחולי החג למציאות יומיומית? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 24.10.2016
האיחול שכתבתי לעצמי לשנה החדשה תלוי מולי, מעל פינת העבודה שלי ומזכיר לי לאן אני רוצה להגיע, או אם לדייק - היכן אני רוצה להיות. בין אם אני בדרכים או מול המחשב, בין אם עם משפחתי, בן זוגי או חברי - יש מקום שאני נושאת עמי, בתוכי, כל הזמן. מעין סביבה ניידת, שמובילה ומנחה אותי בכל דרך שאני הולכת בה.

על יומן לתהליכים אישים כבר שמעת? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 05.09.2015
שנה חדשה בפתח וזו הזדמנות נפלאה לשינוי, ללקיחת אחריות על תחום חיים או מצב חיים שמאתגר אותך במיוחד וגורם לך אי נוחות רבה. כל אחד בינו לבין עצמו יודע מהו אותו דבר שלו היה "מנצח" ומבצע בעקביות היה יכול להיטיב את חייו. הקדש לכך רגע מחשבה. מצאת? אז נכון שקל יותר לדבר ומי מאיתנו לא מקבל החלטה כזו או אחרת בתחילת שנה ואיכשהו הביצוע מתמסמס בשגרת החיים ובמשימות היום השואבות. למה זה קורה לנו? למה רוב ההחלטות שאנחנו מקבלים לא מחזיקות מעמד? צריך להבין שההחלטה היא למעשה יציאה לתהליך של שינוי.

קבלו מארז של 8 כלים להגשמה ומימוש כל החלטה בשנה הבאה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 25.08.2015
רגע לפני פתיחת השנה וראש השנה הוא הזדמנות מצוינת לקבלת החלטות חדשות שיכולות להטיב איתנו ולשפר את איכות חיינו. אנתוני רובינס, המאמן הדגול טוען כי, "ייעודכם מעוצב ברגעים של החלטה" ולמעשה חייכם משתנים מיד כאשר אתם מגיעים להחלטה חדשה מבוססת ומחויבת. קבלת החלטה הינה כוח שנמצא ברשות כל אחד מאיתנו ועל כן חשוב שנקבל החלטות. ההחלטות שאנחנו מבצעים בכל רגע מחיינו קובעות, כיצד נרגיש? מה נעשה? מה נתרום? ומי נהיה?

איך להתחיל לנהל חיים עם יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 21.06.2015
למה כל כך קשה לנו לנהל את עצמנו בעזרת יומן?חשבתם על זה פעם? כמה התנגדויות עולות בתוכנו כשאנחנו מתיישבים לכתוב? ולא כתיבה מרחשי ליבנו אלא תיעוד פשוט של אירועי השבוע והמשימות שעומדות בפנינו? כאילו יש בתוכנו משהו נגד עצמנו.

5 סיבות למה כדאי להתחיל לנהל יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 13.06.2015
יצא לך פעם להסתכל על היומן השבועי שלך ולסקור את האירועים שעברת? או את המשימות שביצעת במהלך השבוע האחרון? יכול להיות מאד מעניין, כי למעשה התבוננות ביומן שלך, יכולה בקלות לספר את סיפור חייך. לומר מי אתה? במה אתה עוסק? אלו פעולות אתה מבצע בעקביות? אלו פעולות אתה כלל לא עושה? במה אתה משקיע זמן? במי? וכמובן במה לא?

Join now to mailing list BePlusDo for updates and daily leadership message

Be+Do :: Be Yourself Leader

E-mail: info@beplusdo.co.il

Address: Rotem Amidbar 10, Beer Ora 88000

All rights reserved BePlusDo Coaching Technologies Ltd. BePlusDo.com © 2021| עברית, English | Developed by Beesoft