Be+Do :: Be Yourself Leader
בי פלוס דו - פיתוח מנהיגות עצמית
* No commitments or payments details!

על יומן לתהליכים אישים כבר שמעת?

Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית / מירב הגלילי 05.09.2015

שנה חדשה בפתח וזו הזדמנות נפלאה לשינוי, ללקיחת אחריות על תחום חיים או מצב חיים שמאתגר אותך במיוחד וגורם לך אי נוחות רבה. כל אחד בינו לבין עצמו יודע מהו אותו דבר שלו היה "מנצח" ומבצע בעקביות היה יכול להיטיב את חייו. הקדש לכך רגע מחשבה. מצאת? אז נכון שקל יותר לדבר ומי מאיתנו לא מקבל החלטה כזו או אחרת בתחילת שנה ואיכשהו הביצוע מתמסמס בשגרת החיים ובמשימות היום השואבות. למה זה קורה לנו? למה רוב ההחלטות שאנחנו מקבלים לא מחזיקות מעמד? צריך להבין שההחלטה היא למעשה יציאה לתהליך של שינוי.

שנה חדשה בפתח וזו הזדמנות נפלאה לשינוי, ללקיחת אחריות על תחום חיים או מצב חיים שמאתגר אותך במיוחד וגורם לך אי נוחות רבה.  כל אחד בינו לבין עצמו יודע מהו אותו דבר שלו היה "מנצח" ומבצע בעקביות היה יכול להיטיב את חייו.  הקדש לכך רגע מחשבה.  מצאת? אז נכון שקל יותר לדבר ומי מאיתנו לא מקבל החלטה כזו או אחרת בתחילת שנה ואיכשהו הביצוע מתמסמס בשגרת החיים ובמשימות היום השואבות. למה זה קורה לנו?  למה רוב ההחלטות שאנחנו מקבלים לא מחזיקות מעמד? צריך להבין שההחלטה היא למעשה יציאה לתהליך של שינוי. כל תהליך של שינוי הוא תהליך התפתחותי הדורש מסגרת פעולה ומרחב בטוח המאפשר התבוננות, בנייה ועיצוב מחדש של העצמי שלי.  כיום אנו יודעים כי כדי להניע אנשים למציאות טובה יותר, יש לנהל תהליך מודע של שינוי.  לדברי החוקרים ד"ר פרוצ'סקה, ד"ר נורקוס, ד"ר דיקלמנטה בספרם "להשתנות לתמיד" השינוי הינו תהליך רציף וכי אנשים המבצעים שינוי מוצלח בחייהם הולכים במסלול צפוי ובר שליטה המתבצע בשלבים.  קודם שלב קדם -ההרהור, שלב ההרהור, עובר לשלב ההכנה, מגיע לשלב הפעולה, שלב התחזוק ולבסוף שלב הסיום.  המודעות של האדם לשלבי התהליך ולמקום בו הוא נמצא חשובה לאין ארוך, אך עוד יותר המרחב בו הוא פועל המאפשר את התקיימות כל השלבים בצורה בטוחה ומעודדת.

 על יומן לתהליכים אישים כבר שמעת?

היומן מאפשר לבנות תהליך של שינוי בצורה מודעת ולעקוב אחריו.  הוא משמש מעין מרחב בטוח ומוגן שמנתק אותך רגע מהיום יום השוטף ומחבר אותך אל עצמך במקום פרטי שרק אתה נגיש אליו.  במרחב הפרטי הזה מתאפשר לך לעצב את עצמך ולהתמודד עם שאלות כמו: מי אני במיטבי? מהי ההצהרה האישית שלך? מה חשוב לי לקדם בחייך? מה השפע בחייך? ולערוך רישום של תובנות והבנות ביומן אישי שעולות תוך כדי התהליך.

עבודה עם היומן וניהול התהליך ממקום זה, מאיר את הדרך, מפחית את הקולות השיפוטיים, מאפשר עבודה ממקום שקט, בהיר ורגוע.

לדוגמה: קיבלת החלטה להכניס פעילות גופנית לחייך.  כל הכבוד!  על מנת שזה יקרה חשוב מאד לדאוג להכנה של התודעה שלך לשינוי: BE

אני במיטבי-איזו מציאות תתאפשר לך כאשר תבצע פעילות גופנית?

תמונת חזון-איזו תמונה מעוררת בך השראה כשאתה חושב על השינוי?

כיצד תראה?

שאלות שיטה-מה נקודות החוזק שלך? אלו פעולות אתה יוזם לקידום השינוי? מה עוד יכול לעזור לך בתהליך?מה מניע אותך?

הצהרה אישית-איזו הצהרה אישית(מנטרה) תסייע לך בתכנות מחדש?

הצהרת מנהיגות-על מה אתה לוקח מנהיגות? איזו יכולת אתה מאמץ?

 ועכשיו הDO:

עצבו מטרה, דאגו שהמטרה תהיה מנוסחת בחיוב, ברת השגה, מדידה, ובתיאום עם ערכייך.

הכניסו אבני דרך ליישום וביצוע המטרה

הגדירו תזכורות

ושיהיה בהצלחה, כנסו לקישור לרישום מאובטח וחינם!

www.beplusdo.com

 מירב הגלילי

עיצוב תהליכי צמיחה ושינוי
עוד מBe+Do - פיתוח מנהיגות עצמיתקבל ש.י.ט.ה לשנה החדשה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 31.12.2016
בכוחן של שאלות לעצב את התודעה שלנו, על כן מוטב כי נשאל שאלות איכותיות. שאלות איכותיות יוצרות חיים איכותיים.

כיצד להפוך את איחולי החג למציאות יומיומית? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 24.10.2016
האיחול שכתבתי לעצמי לשנה החדשה תלוי מולי, מעל פינת העבודה שלי ומזכיר לי לאן אני רוצה להגיע, או אם לדייק - היכן אני רוצה להיות. בין אם אני בדרכים או מול המחשב, בין אם עם משפחתי, בן זוגי או חברי - יש מקום שאני נושאת עמי, בתוכי, כל הזמן. מעין סביבה ניידת, שמובילה ומנחה אותי בכל דרך שאני הולכת בה.

קבלו מארז של 8 כלים להגשמה ומימוש כל החלטה בשנה הבאה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 25.08.2015
רגע לפני פתיחת השנה וראש השנה הוא הזדמנות מצוינת לקבלת החלטות חדשות שיכולות להטיב איתנו ולשפר את איכות חיינו. אנתוני רובינס, המאמן הדגול טוען כי, "ייעודכם מעוצב ברגעים של החלטה" ולמעשה חייכם משתנים מיד כאשר אתם מגיעים להחלטה חדשה מבוססת ומחויבת. קבלת החלטה הינה כוח שנמצא ברשות כל אחד מאיתנו ועל כן חשוב שנקבל החלטות. ההחלטות שאנחנו מבצעים בכל רגע מחיינו קובעות, כיצד נרגיש? מה נעשה? מה נתרום? ומי נהיה?

איך להתחיל לנהל חיים עם יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 21.06.2015
למה כל כך קשה לנו לנהל את עצמנו בעזרת יומן?חשבתם על זה פעם? כמה התנגדויות עולות בתוכנו כשאנחנו מתיישבים לכתוב? ולא כתיבה מרחשי ליבנו אלא תיעוד פשוט של אירועי השבוע והמשימות שעומדות בפנינו? כאילו יש בתוכנו משהו נגד עצמנו.

5 סיבות למה כדאי להתחיל לנהל יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 13.06.2015
יצא לך פעם להסתכל על היומן השבועי שלך ולסקור את האירועים שעברת? או את המשימות שביצעת במהלך השבוע האחרון? יכול להיות מאד מעניין, כי למעשה התבוננות ביומן שלך, יכולה בקלות לספר את סיפור חייך. לומר מי אתה? במה אתה עוסק? אלו פעולות אתה מבצע בעקביות? אלו פעולות אתה כלל לא עושה? במה אתה משקיע זמן? במי? וכמובן במה לא?

6 דרכים לרתום את כוח הכרת תודה לחיים של איכות / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 06.06.2015
שימוש בכוח של הכרת תודה מייצר שינויים חיוביים בחיים. הכרה בברכות בחייך, במתנות שקיבלת מהבורא והוקרה שלהם משנה את הדינמיקה של מציאות חייך והופכת אותך לאדם חיובי, אכפתי ואהוב. זהו כלי עוצמתי שיש לרתום לטובתך וכמו כל דבר לתרגל ולהתאמן. אין ספק בלבי כי הפעולה הפשוטה של להיות אסיר תודה על בסיס קבוע תעצב את דפוסי החשיבה שלך לחיובים ובכך תשפיע רבות על איכות חייך.

Join now to mailing list BePlusDo for updates and daily leadership message

Be+Do :: Be Yourself Leader

E-mail: info@beplusdo.co.il

Address: Rotem Amidbar 10, Beer Ora 88000

All rights reserved BePlusDo Coaching Technologies Ltd. BePlusDo.com © 2021| עברית, English | Developed by Beesoft