Be+Do :: Be Yourself Leader
בי פלוס דו - פיתוח מנהיגות עצמית
* No commitments or payments details!

קבלו מארז של 8 כלים להגשמה ומימוש כל החלטה בשנה הבאה

Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית / מירב הגלילי 25.08.2015

רגע לפני פתיחת השנה וראש השנה הוא הזדמנות מצוינת לקבלת החלטות חדשות שיכולות להטיב איתנו ולשפר את איכות חיינו. אנתוני רובינס, המאמן הדגול טוען כי, "ייעודכם מעוצב ברגעים של החלטה" ולמעשה חייכם משתנים מיד כאשר אתם מגיעים להחלטה חדשה מבוססת ומחויבת. קבלת החלטה הינה כוח שנמצא ברשות כל אחד מאיתנו ועל כן חשוב שנקבל החלטות. ההחלטות שאנחנו מבצעים בכל רגע מחיינו קובעות, כיצד נרגיש? מה נעשה? מה נתרום? ומי נהיה?

החלטות לשנה החדשה+כלים ליישום= הצלחה

רגע לפני פתיחת השנה וראש השנה הוא הזדמנות מצוינת לקבלת החלטות חדשות שיכולות להטיב איתנו ולשפר את איכות חיינו.  אנתוני רובינס, המאמן הדגול טוען כי, "ייעודכם מעוצב ברגעים של החלטה" ולמעשה חייכם משתנים מיד כאשר אתם מגיעים להחלטה חדשה מבוססת ומחויבת. קבלת החלטה הינה כוח שנמצא ברשות כל אחד מאיתנו ועל כן חשוב שנקבל החלטות. ההחלטות שאנחנו מבצעים בכל רגע מחיינו קובעות, כיצד נרגיש? מה נעשה? מה נתרום? ומי נהיה?

הרי כל אחד מאיתנו רוצה להיות "יותר", לחוות חוויות חדשות, להעיז ולפרוץ את הגבולות של העצמי ולממש כל מיני חלומות ותשוקות כמו: ללמוד לרקוד, להתחיל לרוץ, לעשות עוד כסף, ללמוד גלישה, להוריד במשקל, לחזק את הקשר עם המשפחה הקרובה, ללמוד צרפתית, להצטרף לארגון ירוק, להתחיל מדיטציה, לבלות יותר זמן בגינה, לטוס לאי אקזוטי, ועוד ועוד.   

אז למה לא? למה לא להחליט להיות מי שאתה באמת רוצה להיות? למה לא לעשות את זה פשוט?  מניסיוני בליווי אנשים בתהליכי חיים, החלטות רבות אינן שורדות לאורך זמן, לא כי הן לא מעוררות השראה או אותנטיות אלא כי נדרשים "כלים" על מנת לעגן ולבסס את ההחלטה בתת המודע ולהביא אותה לידי ביטוי בחיי היום יום.  אז מה יבטיח הצלחה של ההחלטה שקיבלת השנה? זהו למעשה שילוב של כוח ההחלטה וכלים להטמעת ההחלטה. 

קבלו 8 כלים שיעזרו לכם לממש כל החלטה שתבקשו להגשים השנה:  

  1. תדמיין את החיים שלך שנה מעכשיו. החיים שלך מעוצבים על ידי החזון שלך, מה שרקמת בעיני רוחך.  דבר לא באמת יכול לקרות בחיים שלנו אם לא נדמיין אותו קודם ואז נפעל להגשים אותו.  קחו 30 דקות לרשום איזו מציאות תתאפשר בחיי עם מימוש ההחלטה? כיצד יראו חיי שנה מהיום לאחר יישומה? מי תהיה? היכן תחיה? איזה קולות תשמע? כיצד תראה? מה תרגיש? ממש כאילו אתה כבר שם.
  2. אמור תודה-רשום את כל השפע בו התברכת. עשה רשימה של 20 דברים בהם התברכת ותלה אותה במקום הנגיש לך. זוהי רשימת המשאבים שלך-זה הדלק שלך, זה מה שיעזור לך להגשמת השנה המיטבית שלך. כל פעם שאירועים בחוץ מאתגרים את יישום ההחלטה שקיבלת, מומלץ לשאוב כוח מאותה רשימה ולהמשיך.
  3. הצב לעצמך מטרה ספציפית, מדידה וקצובה בזמן-מטרות מניעות אותך לפעולה, מחזקות את הביטחון העצמי שלך, מעניקות משמעות לחייך. תרגם את ההחלטה שקיבלת למטרה ספציפית, הכנס את אבני הדרך ליישומה ביומן השבועי, עקוב אחר ביצועה וקבע תאריך יעד למדידה ולמשוב.
  4. קבע סדר קדימויות-ריבוי התפקידים שלנו בחיים יוצר עבורנו משימות רבות שלעיתים סותרות זו את זו. קבעו סדר קדימויות שבועי.  החלט מהם שמונת הדברים החשובים ביותר שעליהם להתבצע השבוע והתמקד בהם.   וודא כי ההחלטה שקיבלת אכן נוכחת ומקבלת סדר קדימות ראשוני.  לעיתים חלק מההתנגדויות הטבעיות שלנו לשינוי גורמות לנו לדחוק את המשימות הנגזרות מאותה החלטה לתחתית הראשונה ובמרוצת השנה הם אף נשכחות.  שים לב לכך, הייה מודע למקום הזה, הבועט והמתנגד לשינוי והקפד לתעדף את ההחלטה שלך במקום גבוה תמיד.
  5. תפעיל את הגוף-בחר בפעילות גופנית שמסבה לך הנאה בצע אותה לפחות פעמיים בשבוע. יש קשר בין מה שקורה לך בגוף לבין מה שמתחולל אצלך בראש. תנועה מזרימה חיוניות, אנרגיה, פותחת חסימות, מפחיתה התנגדויות לשינוי וליישום החלטות חדשות ומעניקה לך נקודת מבט חיובית על החיים. 
  6. תטפח את עצמך-בחר פעילות המטפחת את הנפש שלך, כזו שעושה לך טוב על הנשמה. זה יכול להיות מנוי לתיאטרון או סתם הליכה בפארק או קריאת ספר. דאג לקיים אותה אחת לשבוע.  טיפוח עצמי מסייע בהזרמת משאבים וכוחות להתמודדות עם שינויים וליישום החלטות חדשות בחיים. 
  7. התמודד עם משימה המאתגרת אותך-אם קיבלת החלטה חדשה אתה בטח מבין שיישומה כרוך בביצוע משימות מאתגרות. משימה מאתגרת היא משימה המעוררות בנו התנגדות ומן הסתם נדחקת לשולים ועוברת משבוע לשבוע ללא התייחסות.  זה הזמן להכיר בה, לכנות אותה כאתגר ולמצוא דרכים מיטיבות להתמודד עמה.
  8. נסח הצהרה אישית-היגד קצר וחיובי שיש לו משמעות בעינייך. קיבלת החלטה חדשה בוא תצהיר עליה.  ההיגד מצהיר על המציאות הרצויה לי ובכך מקדם את השגת המטרה אליה אני שואף באמצעות קיצור תהליכים המתרחשים בתת המודע.  הקפד לומר אותו 5 פעמים ביום.  אפשר לשיר אותו, לומר אותו בליבך, לכתוב אותו, לשמור אותו כשומר מסך.  לדוגמה: אני מגשים את כל שאיפותיי.

בהצלחה,

 מירב הגלילי
עוד מBe+Do - פיתוח מנהיגות עצמיתקבל ש.י.ט.ה לשנה החדשה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 31.12.2016
בכוחן של שאלות לעצב את התודעה שלנו, על כן מוטב כי נשאל שאלות איכותיות. שאלות איכותיות יוצרות חיים איכותיים.

כיצד להפוך את איחולי החג למציאות יומיומית? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 24.10.2016
האיחול שכתבתי לעצמי לשנה החדשה תלוי מולי, מעל פינת העבודה שלי ומזכיר לי לאן אני רוצה להגיע, או אם לדייק - היכן אני רוצה להיות. בין אם אני בדרכים או מול המחשב, בין אם עם משפחתי, בן זוגי או חברי - יש מקום שאני נושאת עמי, בתוכי, כל הזמן. מעין סביבה ניידת, שמובילה ומנחה אותי בכל דרך שאני הולכת בה.

על יומן לתהליכים אישים כבר שמעת? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 05.09.2015
שנה חדשה בפתח וזו הזדמנות נפלאה לשינוי, ללקיחת אחריות על תחום חיים או מצב חיים שמאתגר אותך במיוחד וגורם לך אי נוחות רבה. כל אחד בינו לבין עצמו יודע מהו אותו דבר שלו היה "מנצח" ומבצע בעקביות היה יכול להיטיב את חייו. הקדש לכך רגע מחשבה. מצאת? אז נכון שקל יותר לדבר ומי מאיתנו לא מקבל החלטה כזו או אחרת בתחילת שנה ואיכשהו הביצוע מתמסמס בשגרת החיים ובמשימות היום השואבות. למה זה קורה לנו? למה רוב ההחלטות שאנחנו מקבלים לא מחזיקות מעמד? צריך להבין שההחלטה היא למעשה יציאה לתהליך של שינוי.

איך להתחיל לנהל חיים עם יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 21.06.2015
למה כל כך קשה לנו לנהל את עצמנו בעזרת יומן?חשבתם על זה פעם? כמה התנגדויות עולות בתוכנו כשאנחנו מתיישבים לכתוב? ולא כתיבה מרחשי ליבנו אלא תיעוד פשוט של אירועי השבוע והמשימות שעומדות בפנינו? כאילו יש בתוכנו משהו נגד עצמנו.

5 סיבות למה כדאי להתחיל לנהל יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 13.06.2015
יצא לך פעם להסתכל על היומן השבועי שלך ולסקור את האירועים שעברת? או את המשימות שביצעת במהלך השבוע האחרון? יכול להיות מאד מעניין, כי למעשה התבוננות ביומן שלך, יכולה בקלות לספר את סיפור חייך. לומר מי אתה? במה אתה עוסק? אלו פעולות אתה מבצע בעקביות? אלו פעולות אתה כלל לא עושה? במה אתה משקיע זמן? במי? וכמובן במה לא?

6 דרכים לרתום את כוח הכרת תודה לחיים של איכות / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 06.06.2015
שימוש בכוח של הכרת תודה מייצר שינויים חיוביים בחיים. הכרה בברכות בחייך, במתנות שקיבלת מהבורא והוקרה שלהם משנה את הדינמיקה של מציאות חייך והופכת אותך לאדם חיובי, אכפתי ואהוב. זהו כלי עוצמתי שיש לרתום לטובתך וכמו כל דבר לתרגל ולהתאמן. אין ספק בלבי כי הפעולה הפשוטה של להיות אסיר תודה על בסיס קבוע תעצב את דפוסי החשיבה שלך לחיובים ובכך תשפיע רבות על איכות חייך.

Join now to mailing list BePlusDo for updates and daily leadership message

Be+Do :: Be Yourself Leader

E-mail: info@beplusdo.co.il

Address: Rotem Amidbar 10, Beer Ora 88000

All rights reserved BePlusDo Coaching Technologies Ltd. BePlusDo.com © 2021| עברית, English | Developed by Beesoft