Be+Do :: Be Yourself Leader
בי פלוס דו - פיתוח מנהיגות עצמית
* No commitments or payments details!

5 דרכים לשיפור כל סגנון של אימון Coaching עם טכנולוגיה

תהליכי אימון / מירב הגלילי 12.07.2015

לא משנה מה הסגנון שלך בתחום האימון, באיזה מתודולוגיה אתה משתמש ואיזה מסגרת רעיונית אתה מאמץ, האימון שלך יכול להיות טוב יותר עם טכנולוגיה. היתרונות הם רבים וממשיים, על כך מעידים קולגות, מאמנים מחו"ל שכבר ממזמן שדרגו את עבודתם וכן העיזו להכניס טכנולוגיה לתחום ההתפתחות האישית. ממחקרים בתחום נמצא כי שימוש בטכנולוגיה בתהליכי צמיחה והתפתחות כמו, במקצוע האימון משנים לגמרי את פני מקצוע האימון והופכים אותו ליעיל יותר, כלכלי יותר, מרתק, מתועד טוב יותר, וקל יותר לשיווק כי עם נתונים לא ניתן להתווכח.

לא משנה מה הסגנון שלך בתחום האימון, באיזה מתודולוגיה אתה משתמש ואיזה מסגרת רעיונית אתה מאמץ, האימון שלך יכול להיות טוב יותר עם טכנולוגיה.  היתרונות הם רבים וממשיים, על כך מעידים קולגות, מאמנים מחו"ל שכבר ממזמן שדרגו את עבודתם וכן העיזו להכניס טכנולוגיה לתחום ההתפתחות האישית.  ממחקרים בתחום נמצא כי שימוש בטכנולוגיה בתהליכי צמיחה והתפתחות כמו, במקצוע האימון משנים לגמרי את פני מקצוע האימון והופכים אותו ליעיל יותר, כלכלי יותר, מרתק, מתועד טוב יותר, וקל יותר לשיווק כי עם נתונים לא ניתן להתווכח.

אז כיצד רותמים רכיבים טכנולוגים לתוך תהליך האימון?

  • התראות- אחד החסמים הנפוצים ביותר של מאמנים היא השכחה וחוסר הארגון, לא קל לעקוב אחר תהליכים של מתאמנים רבים בו זמנית ולתחזק אותם. לשם כך ניתן לרתום את הטכנולוגיה ולהשתמש במערכת של התראות אוטומטית על מנת לתחזק ולתזכר את המתאמנים שלך במשימות שלקחו על עצמם, בשימור רעיונות גדולים שנוצרו במהלך הפגישה האחרונה ואף בלתאם פגישה נוספת. אל תיתן לדברים ליפול בין הכיסאות ותאפשר למחשב לעשות עבורך את העבודה הזו, אתה תתמקד במהות-במתאמן שלך.
  • הערכה ומדידת תהליכים-פיטר דרוקר אמר פעם שמה שניתן למדוד, ניתן לנהל וכך גם תהליכים בתחום האישי. ניתן למדוד כמעט כל תהליך, המערכת מאפשרת לך לעקוב ולחזות את ההתקדמות של המתאמנים שלך ולמעשה ל"תהלך" ביחד עימם את הדרך. נתונים עושים את העבודה.  הם משקפים למתאמנים את מצבם ולך הם מאפשרים לעשות עבודה מעמיקה יותר כמאמן בתמיכה שהנך מציע.  שיקוף ועבודה עם נתונים הוא בסיס לצמיחה וגדילה.  זה מהימן וחזק.
  • שיתוף-אפשרות לשיתוף הערות, הארות, נתונים, מידע חשוב עם המתאמן בתהליך במרחב אישי משותף ופרטי תומך בהשגת יעדיו של המתאמן, ואף מעדויות של מתאמנים משמש מרחב להשראה ותמיכה הגורם לו לראות את הערך וההתקדמות שהוא מקבל בכל מפגש.
  • תיעוד תהליכים-כמאמנת ותיקה אחד מהדברים התובעניים אם כי החשובים ביותר בעבודתי היה עניין התיעוד. לסכם מפגש עם מתאמן, לרשום את הנושאים שעלו, הנקודות החשובות שיש לתת עליהם את הדעת, המשימות שקיבל עד למפגש הבא הייתה מטלה כבדה מבחינתי ולא פעם הייתי שוכחת לתעד או מחליפה מחברות וכל מיני התנגדויות היו צצות. כעת כשאני עובדת עם מערכת מסודרת, אחרי כל פגישה אני משתמשת ברכיב לתיעוד המפגש, צופה בארכיון במפגשים הקודמים וכל התהליך מסודר לנגד עיני מבלי שאפשפש לי במחברות.
  • ייעול התהליך-עיצוב מטרה אימונית היא הבסיס של כל תהליך אימוני. המערכת מאפשרת למתאמן לעצב מטרה אימונית בעזרתו המקצועית של המאמן, לבנות אבני דרך להשגתה ולשתף את המאמן בביצוע ובהתקדמות .  בכל פעם שהמתאמן סיים אבן דרך בתהליך, המערכת מעודדת ומטפחת את תחושת המסוגלות שלו על ידי שליחת התראה חיובית.  כך למעשה המאמן הופך למלווה וצופה בתהליך, מה שמאפשר לו להתפנות ללקוחות נוספים ול"השגיח" מרחוק על ההתקדמות.  זו דרך שעובדת ממש טוב עם מתאמנים מסוימים שזקוקים לעזרה בהתחלה כמו "הזנקה למסלול" ואחר כך קבלת עזרה בהליכה במסלול ללא ירידה ממנו.  עוד דרך שיש למאמן להציע ללקוחותיו ולייעל את תהליך האימון כולו.

בברכה,

מירב הגלילי

פיתוח כלים וטכנולוגיות אימון

להצטרפות חינם לתוכנת מאמנים בגירסת ביטא www.beplusdo.com

 
עוד מתהליכי אימוןהמרחב האישי כרכיב משמעותי בהצלחת תהליכי שינוי / תהליכי אימון מירב הגלילי 24.04.2015
מרחב אישי הוא דבר שכל אחד כל כך זקוק לו. זהו המקום, הפיזי או הוירטואלי שאדם לוקח לעצמו להתבוננות, החלטות ותוכניות. לכן זהו גם הדבר החשוב ביותר בבי.פלוס.דו. החידוש הוא שניתן לחבר אותו לתהליך האימוני.

Join now to mailing list BePlusDo for updates and daily leadership message

Be+Do :: Be Yourself Leader

E-mail: info@beplusdo.co.il

Address: Rotem Amidbar 10, Beer Ora 88000

All rights reserved BePlusDo Coaching Technologies Ltd. BePlusDo.com © 2021| עברית, English | Developed by Beesoft