Be+Do :: Be Yourself Leader
בי פלוס דו - פיתוח מנהיגות עצמית
* No commitments or payments details!

איך להתחיל לנהל חיים עם יומן?

Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית / מירב הגלילי 21.06.2015

למה כל כך קשה לנו לנהל את עצמנו בעזרת יומן?חשבתם על זה פעם? כמה התנגדויות עולות בתוכנו כשאנחנו מתיישבים לכתוב? ולא כתיבה מרחשי ליבנו אלא תיעוד פשוט של אירועי השבוע והמשימות שעומדות בפנינו? כאילו יש בתוכנו משהו נגד עצמנו.

למה כל כך קשה לנו לנהל את עצמנו בעזרת יומן?חשבתם על זה פעם? כמה התנגדויות עולות בתוכנו כשאנחנו מתיישבים לכתוב? ולא כתיבה מרחשי ליבנו אלא תיעוד פשוט של אירועי השבוע והמשימות שעומדות בפנינו? כאילו יש בתוכנו משהו נגד עצמנו.  "הכול בראש שלי בחייך" , "אני זוכר", "נזרום", "נראה איך יהיה", "מה אני חוזה את העתיד?" אלו מקצת מהתגובות שאני מקבלת בתחילת תהליכי האימון והליווי עם אנשים ובפועל כולנו יודעים כי קצב החיים רק הולך וגובר בשנים האחרונות ואנו נדרשים לבצע ויתורים רבים הפוגעים באיכות חיינו.  התפקידים הרבים שיש לנו בחיים כהורים, כבני זוג, כחברים, בעבודה, מייצרים עבורנו כל כך הרבה משימות ומטלות שיוצרות, עומס, סתירות וקונפליקטים בין משימה למשימה ומאלצות אותנו לבחור, לא תמיד באפשרות הטובה ביותר עבורנו.  ברוב המקרים, אין אנו יודעים לבצע סדר קדימויות נכון ומתאים לנו ולסנכרן בין המשימות כך שתיווצר זרימה ולא נחווה עומס, תסכול ותחושת החמצה.  הויתורים לעיתים קשים וכואבים ואנו עלולים לשלם מחיר אישי כבד ולעיתים אף בריאותי.

אז איך בכל זאת מתחילים לנהל יומן ומתמידים בשימוש בו?

ראשית יש להכיר בכך שניהול יומן הוא הרגל שיש להטמיע ולהכניס ליום יום השוטף ממש כמו: הליכה, ספורט ותזונה נכונה.  הטמעה של הרגל מחייב התייחסות לנקודות הבאות:

  • הבנה בסיסית למה אני צריך את זה בכלל? למה שווה וכדאי לי להתחיל לנהל יומן? 
  • מה הרווחים שלי מניהול יומן שוטף ובאותה נשימה ממש, גם מה אני עלול להפסיד במידה ולא אנהל יומן?
  • אימוץ אמונה המחזקת את ההרגל כי יומן יכול לעזור לי לעשות סדר פנימי ולהשפיע על איכות חיי.
  • setting-ליצר מסגרת פעולה להטמעת ההרגל.  פשוט להכניס לסדר היום שלך את השימוש והכתיבה ביומן, ממש לקבוע זמנים. 

והנה עוד 5 טיפים איך לעשות את זה?

1. פגישה אישית-קבעו עם עצמכם פגישה שבועית ביום ושעה קבועים לתכנון השבוע הקרוב.  אני בדרך כלל עושה את זה במוצאי שבת עם כוס תה, פותחת את היומן ומתכננת את השבוע שלי.  עוברת על אירועי השבוע, רושמת את המשימות שעומדות בפניי, מאזנת חובות משבועות קודמים, מוודא שקיים איזון בין התחומים השונים בחיי ושיש מקום משביע רצון לצרכיי, ספורט, בילוי עם הבן זוג, הצגה לעיתים, כל מה שמטעין אותי.

2. נגיש וקל-לא משנה באיזה יומן החלטתם להשתמש, ידני או אפליקציה מכול סוג, תדאגו שהיומן יהיה נגיש עבורכם.  נשלף בקלות, בלי טקסים מיוחדים, ממש כמו חבר-מאמן שרוצה בהצלחתכם.

3. יומני היקר-הפוך את היומן לחפץ אישי, רכוש עבורו כריכה מדליקה או תיצור בעצמך.  תעטר אותו, תקשט אותו ותכניס לתוכו תמונות אהובות ואוהדות.  כך יש סיכוי טוב יותר שתאמץ אותו לחיקך.

4. "שתף"- תן לעצמך רשות להתנסות, לשחק עם חומר ולעשות בלגן. תצייר, תשרבט, תכתוב, תיצור מגע עם הדף מבלי לדאוג לתוצאה.  סתם שרבוט יכול להניע אותך לפעולה, ברגע שזה ביומן , בחוץ, זו סוג של התחלה של עשייה. 

5. Just Do It- ישנם דברים שפשוט עושים.  לא נדע לעולם מה התועלות של היומן וכיצד כלי כל כך פשוט יכול להטיב את חיי עד שפשוט נעשה ונכתוב.

 

בהצלחה,

מירב הגלילי
עוד מBe+Do - פיתוח מנהיגות עצמיתקבל ש.י.ט.ה לשנה החדשה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 31.12.2016
בכוחן של שאלות לעצב את התודעה שלנו, על כן מוטב כי נשאל שאלות איכותיות. שאלות איכותיות יוצרות חיים איכותיים.

כיצד להפוך את איחולי החג למציאות יומיומית? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 24.10.2016
האיחול שכתבתי לעצמי לשנה החדשה תלוי מולי, מעל פינת העבודה שלי ומזכיר לי לאן אני רוצה להגיע, או אם לדייק - היכן אני רוצה להיות. בין אם אני בדרכים או מול המחשב, בין אם עם משפחתי, בן זוגי או חברי - יש מקום שאני נושאת עמי, בתוכי, כל הזמן. מעין סביבה ניידת, שמובילה ומנחה אותי בכל דרך שאני הולכת בה.

על יומן לתהליכים אישים כבר שמעת? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 05.09.2015
שנה חדשה בפתח וזו הזדמנות נפלאה לשינוי, ללקיחת אחריות על תחום חיים או מצב חיים שמאתגר אותך במיוחד וגורם לך אי נוחות רבה. כל אחד בינו לבין עצמו יודע מהו אותו דבר שלו היה "מנצח" ומבצע בעקביות היה יכול להיטיב את חייו. הקדש לכך רגע מחשבה. מצאת? אז נכון שקל יותר לדבר ומי מאיתנו לא מקבל החלטה כזו או אחרת בתחילת שנה ואיכשהו הביצוע מתמסמס בשגרת החיים ובמשימות היום השואבות. למה זה קורה לנו? למה רוב ההחלטות שאנחנו מקבלים לא מחזיקות מעמד? צריך להבין שההחלטה היא למעשה יציאה לתהליך של שינוי.

קבלו מארז של 8 כלים להגשמה ומימוש כל החלטה בשנה הבאה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 25.08.2015
רגע לפני פתיחת השנה וראש השנה הוא הזדמנות מצוינת לקבלת החלטות חדשות שיכולות להטיב איתנו ולשפר את איכות חיינו. אנתוני רובינס, המאמן הדגול טוען כי, "ייעודכם מעוצב ברגעים של החלטה" ולמעשה חייכם משתנים מיד כאשר אתם מגיעים להחלטה חדשה מבוססת ומחויבת. קבלת החלטה הינה כוח שנמצא ברשות כל אחד מאיתנו ועל כן חשוב שנקבל החלטות. ההחלטות שאנחנו מבצעים בכל רגע מחיינו קובעות, כיצד נרגיש? מה נעשה? מה נתרום? ומי נהיה?

5 סיבות למה כדאי להתחיל לנהל יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 13.06.2015
יצא לך פעם להסתכל על היומן השבועי שלך ולסקור את האירועים שעברת? או את המשימות שביצעת במהלך השבוע האחרון? יכול להיות מאד מעניין, כי למעשה התבוננות ביומן שלך, יכולה בקלות לספר את סיפור חייך. לומר מי אתה? במה אתה עוסק? אלו פעולות אתה מבצע בעקביות? אלו פעולות אתה כלל לא עושה? במה אתה משקיע זמן? במי? וכמובן במה לא?

6 דרכים לרתום את כוח הכרת תודה לחיים של איכות / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 06.06.2015
שימוש בכוח של הכרת תודה מייצר שינויים חיוביים בחיים. הכרה בברכות בחייך, במתנות שקיבלת מהבורא והוקרה שלהם משנה את הדינמיקה של מציאות חייך והופכת אותך לאדם חיובי, אכפתי ואהוב. זהו כלי עוצמתי שיש לרתום לטובתך וכמו כל דבר לתרגל ולהתאמן. אין ספק בלבי כי הפעולה הפשוטה של להיות אסיר תודה על בסיס קבוע תעצב את דפוסי החשיבה שלך לחיובים ובכך תשפיע רבות על איכות חייך.

Join now to mailing list BePlusDo for updates and daily leadership message

Be+Do :: Be Yourself Leader

E-mail: info@beplusdo.co.il

Address: Rotem Amidbar 10, Beer Ora 88000

All rights reserved BePlusDo Coaching Technologies Ltd. BePlusDo.com © 2021| עברית, English | Developed by Beesoft