Be+Do :: Be Yourself Leader
בי פלוס דו - פיתוח מנהיגות עצמית
* No commitments or payments details!

5 סיבות למה כדאי להתחיל לנהל יומן?

Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית / מירב הגלילי 13.06.2015

יצא לך פעם להסתכל על היומן השבועי שלך ולסקור את האירועים שעברת? או את המשימות שביצעת במהלך השבוע האחרון? יכול להיות מאד מעניין, כי למעשה התבוננות ביומן שלך, יכולה בקלות לספר את סיפור חייך. לומר מי אתה? במה אתה עוסק? אלו פעולות אתה מבצע בעקביות? אלו פעולות אתה כלל לא עושה? במה אתה משקיע זמן? במי? וכמובן במה לא?

יצא לך פעם להסתכל על היומן השבועי שלך ולסקור את האירועים שעברת? או את המשימות שביצעת במהלך השבוע האחרון? יכול להיות מאד מעניין, כי למעשה התבוננות ביומן שלך, יכולה בקלות לספר את סיפור חייך.  לומר מי אתה? במה אתה עוסק? אלו פעולות אתה מבצע בעקביות? אלו פעולות אתה כלל לא עושה? במה אתה משקיע זמן? במי? וכמובן במה לא?

כמה מידע מגיע מהיומן, לא ייאמן, המידע הזה יקר ערך כי הוא משמש כמראה המשקפת את פני חייך.  הכתיבה ביומן מחייבת לחשוב, להיות מדויק, ברור, לתעדף, לשלב בין מטרות אישיות ומקצועיות ולבסוף להתחייב לעשייה. להתחייב כי כתבנו את זה. כי הכנסנו את זה לתת המודע. כמאמנת המלווה אנשים בתהליכי צמיחה אני ממליצה מאד על שימוש ביומן כחלק מהתהליך האימוני המשמש ככלי להעלאת המודעות לעשייה השוטפת וליצירת סיפור חיים רצוי. 

הנה 5 סיבות למה כדאי להתחיל לנהל יומן?

  1. השגת מטרות- כתיבת המטרות שלך ביומן מבטיחות את הגשמתם. עיצוב מטרות אישיות ומקצועיות הכרחיות להתפתחות האישית שלך ומשמשות ביטוי לתהליכים מודעים שברצונך להוציא אל הפועל. עיגון המטרות בלו"ז מניע אותך לפעולה, מטווה כיוון, משפר את תחושת המסוגלות וגורם לתחושת סיפוק אדירה.
  2. שיפור המיקוד וכושר הארגון-כתיבה ביומן עוזרת לך להתמקד בדברים החשובים, מפנה עומס רגשי ומשפרת את תחושת הבהירות. איך זה בדיוק קורה? בכל פעם שיש לך בעיה, עומס של משימות, אתה מעביר את הבעיה מהראש שלך לנייר. זה מרוקן את המוח, וכך מאפשר הקצאה של אנרגיה למיקוד וארגון ולא לאחסון.
  3. מעקב אחר ההתפתחות האישית שלך- החיים פשוט קורים, הזמן חולף במהירות, ויום אחד אתה פשוט מוצא את עצמך בעתיד ואיך לך מושג איך כבר הגעת לשם. כתיבה ביומן מאפשרת לך לראות את הדרך, לראות את ההתקדמות צעד אחר צעד, לבדוק היכן טעית, היכן הצלחת, היכן נהנית ומה הכי נכון עבורך.
  4. חיזוק הקול הפנימי-כתיבה ביומן מזמינה אותך לניהול שיח פנימי על מה שאתה מאמין בו, למה אתה מאמין, איך אתה מרגיש, ומה המטרות שלך. הכתיבה מחברת אותך לקול הפנימי של עצמך שהוחלש במרוצת השנים בגלל סיבות שונות ביניהם שיח חברתי שיפוטי של מה אפשרי ומה לא. חיבור חזרה לעצמנו, לקול שלנו יכול לסייע בקבלת החלטות, בבהירות ובמיקוד בדברים שחשובים עבורנו באמת.
  5. מקום לפרוק רגשות- במהלך השנה תוך כדי שימוש יומי ביומן וכתיבה בו, נפתח מרחב אישי חדש, נטול שיפוטיות, נטול שיח חברתי, פרטי, מוגן, המאפשר הבעת רגשות, אוורור רגשות ועיבוד מחדש של רגשות תומכים יותר. הנייר סופג הכול, אפשר לספר כל סיפור וגם ליצר סיפור חלופי שבמרכזו העתיד המועדף עליך. אין גרסת סיפור נכונה אחת, ניתן להתבונן בצורה הוליסטית על כל תחומי החיים ולבחור תחום חיים אחד בו מייצרים שינוי, אלטרנטיבה טובה ומסתגלת יותר.

בהצלחה,

מירב
עוד מBe+Do - פיתוח מנהיגות עצמיתקבל ש.י.ט.ה לשנה החדשה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 31.12.2016
בכוחן של שאלות לעצב את התודעה שלנו, על כן מוטב כי נשאל שאלות איכותיות. שאלות איכותיות יוצרות חיים איכותיים.

כיצד להפוך את איחולי החג למציאות יומיומית? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 24.10.2016
האיחול שכתבתי לעצמי לשנה החדשה תלוי מולי, מעל פינת העבודה שלי ומזכיר לי לאן אני רוצה להגיע, או אם לדייק - היכן אני רוצה להיות. בין אם אני בדרכים או מול המחשב, בין אם עם משפחתי, בן זוגי או חברי - יש מקום שאני נושאת עמי, בתוכי, כל הזמן. מעין סביבה ניידת, שמובילה ומנחה אותי בכל דרך שאני הולכת בה.

על יומן לתהליכים אישים כבר שמעת? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 05.09.2015
שנה חדשה בפתח וזו הזדמנות נפלאה לשינוי, ללקיחת אחריות על תחום חיים או מצב חיים שמאתגר אותך במיוחד וגורם לך אי נוחות רבה. כל אחד בינו לבין עצמו יודע מהו אותו דבר שלו היה "מנצח" ומבצע בעקביות היה יכול להיטיב את חייו. הקדש לכך רגע מחשבה. מצאת? אז נכון שקל יותר לדבר ומי מאיתנו לא מקבל החלטה כזו או אחרת בתחילת שנה ואיכשהו הביצוע מתמסמס בשגרת החיים ובמשימות היום השואבות. למה זה קורה לנו? למה רוב ההחלטות שאנחנו מקבלים לא מחזיקות מעמד? צריך להבין שההחלטה היא למעשה יציאה לתהליך של שינוי.

קבלו מארז של 8 כלים להגשמה ומימוש כל החלטה בשנה הבאה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 25.08.2015
רגע לפני פתיחת השנה וראש השנה הוא הזדמנות מצוינת לקבלת החלטות חדשות שיכולות להטיב איתנו ולשפר את איכות חיינו. אנתוני רובינס, המאמן הדגול טוען כי, "ייעודכם מעוצב ברגעים של החלטה" ולמעשה חייכם משתנים מיד כאשר אתם מגיעים להחלטה חדשה מבוססת ומחויבת. קבלת החלטה הינה כוח שנמצא ברשות כל אחד מאיתנו ועל כן חשוב שנקבל החלטות. ההחלטות שאנחנו מבצעים בכל רגע מחיינו קובעות, כיצד נרגיש? מה נעשה? מה נתרום? ומי נהיה?

איך להתחיל לנהל חיים עם יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 21.06.2015
למה כל כך קשה לנו לנהל את עצמנו בעזרת יומן?חשבתם על זה פעם? כמה התנגדויות עולות בתוכנו כשאנחנו מתיישבים לכתוב? ולא כתיבה מרחשי ליבנו אלא תיעוד פשוט של אירועי השבוע והמשימות שעומדות בפנינו? כאילו יש בתוכנו משהו נגד עצמנו.

6 דרכים לרתום את כוח הכרת תודה לחיים של איכות / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 06.06.2015
שימוש בכוח של הכרת תודה מייצר שינויים חיוביים בחיים. הכרה בברכות בחייך, במתנות שקיבלת מהבורא והוקרה שלהם משנה את הדינמיקה של מציאות חייך והופכת אותך לאדם חיובי, אכפתי ואהוב. זהו כלי עוצמתי שיש לרתום לטובתך וכמו כל דבר לתרגל ולהתאמן. אין ספק בלבי כי הפעולה הפשוטה של להיות אסיר תודה על בסיס קבוע תעצב את דפוסי החשיבה שלך לחיובים ובכך תשפיע רבות על איכות חייך.

Join now to mailing list BePlusDo for updates and daily leadership message

Be+Do :: Be Yourself Leader

E-mail: info@beplusdo.co.il

Address: Rotem Amidbar 10, Beer Ora 88000

All rights reserved BePlusDo Coaching Technologies Ltd. BePlusDo.com © 2021| עברית, English | Developed by Beesoft